Ігор Рубан

Ігор РУБАН є фахівцем у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, експертом з питань інформатизації та електронного урядування. Трудова діяльність Ігоря пов’язана з впровадженням ІКТ в систему державного управління та розробкою національних і регіональних програм інформатизації. У 1993—1998 він обіймав посади директора з інформатики Міжнародного морського агентства, заступника директора Науково-учбового центру «Нові інформаційні технології» Національного університету імені Мечникова. Починаючи з 1998 по 2007 рік, Ігор був директором КП «Одеський обласний інформаційно-аналітичний центр», Під його керівництвом була розроблена перша регіональна програма інформатизації Одеської області. Працюючи з 2008 по 2010 рік на посаді Голови Державного комітету інформатизації України, Ігор представляв Україну в ICANN. (Інтернет-корпорація з присвоєння імен та номерів – Internet Corporation for Assigned Names and Numbers)

За час його керівництва Державним Комітетом інформатизації України підготовлено:

  • Концепцію Державної цільової науково-технічної програми використання в органах державної влади програмного забезпечення з відкритим кодом. ( Розпорядження КМУ від 23 грудня 2009 р. N 1588-р)
  • Концепцію Державної цільової національно-культурної програми створення єдиної інформаційної бібліотечної системи „Бібліотека — XXI“ (Розпорядження КМУ від 23 грудня 2009 р. N 1579-р)
  • Пілотний проект впровадження технологій електронного урядування. (Розпорядження КМУ від 01.03.2010 № 360-р)

У 2011 – 2023 роках  Ігор був консультантом з  ІТ  проектів та членом групи експертів ОБСЄ з питань електронного урядування.

Ігор має наукові публікації, зокрема у Словнику та Енциклопедії з державного управління. Він є співавтором навчального посібника з електронного урядування та автором ряду статей.

ukУкраїнська